IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за портфолио от дивидентни акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
    аз се чудя как хора дет не могат да си направят сами данъчната декларация имат акъл да вземат инвестиционни решения свързани с акции.

    според мен го карат на "късмет"
    Понякога си трябва и късмет. Все пак инвестирането не е точна наука. Ако беше така, счетоводителите щяха да са най-успешните инвеститори.

    Коментар


    • аз се чудя как хора дет не могат да си направят сами данъчната декларация имат акъл да вземат инвестиционни решения свързани с акции.

      според мен го карат на "късмет"

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Forumbg Разгледай мнение
        Доходите от дивиденти, независимо от техния произход, се декларират в годишната данъчна декларация.
        но не се облагат. то и взетите заеми се декларират ако не са от финансова институция

        Коментар


        • Доходите от дивиденти, независимо от техния произход, се декларират в годишната данъчна декларация.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

            дивидента се облага при източника навсякъде и не се декларира. декарира се капиталовата печалба и се облага с 10% плосък данък. за регулиран пазар в ЕС няма данък
            Въпреки че не се дължи данък, дивидентите трябва да се декларират в данъчната декларация.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от immortal4o Разгледай мнение
              По сложно ли е да се декларират дивиденти и акции от американски борси?
              дивидента се облага при източника навсякъде и не се декларира. декарира се капиталовата печалба и се облага с 10% плосък данък. за регулиран пазар в ЕС няма данък

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                А не е ли по-добре европейски? Германия, Франция, Испания ?
                според мен не

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                  Ако не е тайна, би ли ги споделил?
                  BMW, CCC3, KHNZ, PHM7, QCI, RDSB, SOBA

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от immortal4o Разгледай мнение

                    Вече взех 7 позиции от Xetra но се оглежвам да добавя още 2 и немога да си харесам такива които са на Евро борса.
                    Ако не е тайна, би ли ги споделил?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от immortal4o Разгледай мнение
                      Здравейте, тъй като съм решил да правя портфолио с дивидентни акции реших да не отварям нова тема.
                      ​​​​​​
                      Те първа навлизам в тази сфера. Открих си сметка в Saxo bank. Какво ви е мнението за нея? Мислите ли че сега е добър момент за инвестиция след корекцията от 2018 и предстоящата в близките години.
                      ​​​​​​

                      Може ли някои да ми поясни даденият сценарий - Ако купя акции на американска компания (да речем кока кола) на Американска борса ще ми земат 30 % от дивидентите (трябва да попълня W-8BEN формуляр), но ако купя същите акции от европейска борса няма да ми одържат данък.

                      Всякакви савети са добре дошли.
                      Съвет: научи български

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                        А не е ли по-добре европейски? Германия, Франция, Испания ?
                        Вече взех 7 позиции от Xetra но се оглежвам да добавя още 2 и немога да си харесам такива които са на Евро борса.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от immortal4o Разгледай мнение
                          По сложно ли е да се декларират дивиденти и акции от американски борси?
                          А не е ли по-добре европейски? Германия, Франция, Испания ?

                          Коментар


                          • По сложно ли е да се декларират дивиденти и акции от американски борси?

                            Коментар


                            • Може и чрез дивидентния фонд : https://www.ishares.com/uk/individua...nd-ucits-etf#/

                              Коментар


                              • Здравейте, тъй като съм решил да правя портфолио с дивидентни акции реших да не отварям нова тема.
                                ​​​​​​
                                Те първа навлизам в тази сфера. Открих си сметка в Saxo bank. Какво ви е мнението за нея? Мислите ли че сега е добър момент за инвестиция след корекцията от 2018 и предстоящата в близките години.
                                ​​​​​​

                                Може ли някои да ми поясни даденият сценарий - Ако купя акции на американска компания (да речем кока кола) на Американска борса ще ми земат 30 % от дивидентите (трябва да попълня W-8BEN формуляр), но ако купя същите акции от европейска борса няма да ми одържат данък.

                                Всякакви савети са добре дошли.

                                Коментар

                                Working...
                                X