IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Договаряне на по-ниска лихва (от стандартната оферта) по ипотечен кредит

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Веднъж го направих, преди 2 (две) години. И успях, ако наистина, минималната лихва, наистина, е била 3, да договоря 2,9. Рефинансирах ипотека от друга банка. Не ми беше лесно и сам си се чудя но, факт. Много се забавлявах, колко упорито, кредитният експерт ми обясняваше, колко се били грижели за моя интерес и как вноските ми щели да бъдат „по-ниски”, предлагайки ми по-висок процент + допълнително, да се на жабя и с ненужен потребителски кредит, като вноската скачаше с над 50 лева. Много се стара момичето,ама аз, нали съм прост, само се посмях и, вместо (те) да ми вдигнат вноската с над 50 лв, другата банка, ми я намали. Вярно, само с дететина лв, ама...

    На такива Служители, във всеки офис, паметник приживе трябва да, се вдигне. И всеки ден, букет свежи цветя, + бонус към заплатата. ЛОЯЛНА на Банката, до мозъка на костите.
    ...виж, това, какви ми ги издума, май само аз, съм запомнил. И жената. Щяхме да се напикаем от смях. Ама момичето, наистина хубаво...
    Ти за това ли искаш да прилапаш 300 000 от тръбичката...за да си оправиш ипотеката?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение

      Хубавите жени винаги имат право!
      Да бе, да, това ли ви е банкерската логика!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
        Хубавите жени винаги имат право!
        Сигурно. Аз затуй смених банката и само от снижени лихви -13 К надолу.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Веднъж го направих, преди 2 (две) години. И успях, ако наистина, минималната лихва, наистина, е била 3, да договоря 2,9. Рефинансирах ипотека от друга банка. Не ми беше лесно и сам си се чудя но, факт. Много се забавлявах, колко упорито, кредитният експерт ми обясняваше, колко се били грижели за моя интерес и как вноските ми щели да бъдат „по-ниски”, предлагайки ми по-висок процент + допълнително, да се на жабя и с ненужен потребителски кредит, като вноската скачаше с над 50 лева. Много се стара момичето,ама аз, нали съм прост, само се посмях и, вместо (те) да ми вдигнат вноската с над 50 лв, другата банка, ми я намали. Вярно, само с дететина лв, ама...

          На такива Служители, във всеки офис, паметник приживе трябва да, се вдигне. И всеки ден, букет свежи цветя, + бонус към заплатата. ЛОЯЛНА на Банката, до мозъка на костите.
          ...виж, това, какви ми ги издума, май само аз, съм запомнил. И жената. Щяхме да се напикаем от смях. Ама момичето, наистина хубаво...
          Хубавите жени винаги имат право!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
            Ама те всички минават на кредитен съвет в централата на банката.
            Стандартните условия просто се подписват.
            Това имах предвид...просто кс може да е "изненадващата" спънка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от eurolinker Разгледай мнение
              Здравейте, с Прокредитбанк, съм договорил лихва по ипотечен кредит (като ФЛ), която е най-добрата на пазара към момента. Поне така излиза от moitepari.bg...
              Въпросът е, че доходите, кредитната история, обезпечението, са такива, че която и да е друга банка би била съгласна да ме вземе като клиент и да ми предложи кредит.
              Бих искал да знам дали някой от вас знае за практика да се "натиска" още кредитодател-банка, за договаряне на още по-ниска лихва? Както казах, особеното е, че в случая ОФИЦИАЛНО няма "по-добра" оферта "на пазара".
              Разбира се, най-логично е да се обърна към банката, но преди да го направя искам да събера някаква информация и мнения.
              Ще съм благодарен, ако някой сподели или даде смислен, конкретен съвет.
              Бъдете здрави.
              Веднъж го направих, преди 2 (две) години. И успях, ако наистина, минималната лихва, наистина, е била 3, да договоря 2,9. Рефинансирах ипотека от друга банка. Не ми беше лесно и сам си се чудя но, факт. Много се забавлявах, колко упорито, кредитният експерт ми обясняваше, колко се били грижели за моя интерес и как вноските ми щели да бъдат „по-ниски”, предлагайки ми по-висок процент + допълнително, да се на жабя и с ненужен потребителски кредит, като вноската скачаше с над 50 лева. Много се стара момичето,ама аз, нали съм прост, само се посмях и, вместо (те) да ми вдигнат вноската с над 50 лв, другата банка, ми я намали. Вярно, само с дететина лв, ама...

              На такива Служители, във всеки офис, паметник приживе трябва да, се вдигне. И всеки ден, букет свежи цветя, + бонус към заплатата. ЛОЯЛНА на Банката, до мозъка на костите.
              ...виж, това, какви ми ги издума, май само аз, съм запомнил. И жената. Щяхме да се напикаем от смях. Ама момичето, наистина хубаво...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                В тази връзка най-добре да се иска кредита и говори директно с хората от централата. Дори шефа на клон да е твой човек, рядко може да ти даде по изгодни условия
                Имам контакт с човек в централата, отговарящ за кредитирането на ФЛ. И на мен ми мина през ума да й се обадя, но досега изчаквам, защото не сме се спрели на окончателния имот, в шортлистата от 3-4...Струва ми се малко кофти да прескоча лицето за контакт в клона на банката, но в края на краищата всеки гледа интереса си.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от eurolinker Разгледай мнение

                  Няма да е 20 г, ако е рекъл Господ. И все пак ако суча и въртя онождането/влизането може да е с 10 до 20 от милиметъра по-малко... Нали така?
                  Не

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                    В не един и два случая съм виждал хора с оферта, която после банката им не изпълнява. Най-готината тесла е "Много я смъкнахме, ще трябва да мине на кредитен съвет...", и след 1 месец - "Ми не мина " А това си е притеснително ако смяташ да купуваш имот, и продавача те чака нервно или си дал капаро.
                    Та го имай предвид.
                    Ама те всички минават на кредитен съвет в централата на банката.
                    Стандартните условия просто се подписват.
                    В тази връзка най-добре да се иска кредита и говори директно с хората от централата. Дори шефа на клон да е твой човек, рядко може да ти даде по изгодни условия
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
                      Пич колкот да сучеш и въртиш ,все си от страната на булката.Банката ще те оножда следващите 20 години.


                      ПП.не каза колко ниска е тая ниска лихва дето ти оферират.
                      Няма да е 20 г, ако е рекъл Господ. И все пак ако суча и въртя онождането/влизането може да е с 10 до 20 от милиметъра по-малко... Нали така?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                        В не един и два случая съм виждал хора с оферта, която после банката им не изпълнява. Най-готината тесла е "Много я смъкнахме, ще трябва да мине на кредитен съвет...", и след 1 месец - "Ми не мина " А това си е притеснително ако смяташ да купуваш имот, и продавача те чака нервно или си дал капаро.
                        Та го имай предвид.
                        Благодаря ти. Полезен коментар, който ще имам предвид. Надявам се ако има по-добра оферта, нейните условия да залегнат като клаузи в договора за кредит. Тогава ще стане малко по-мъчно за банката да променя едностранно условия.
                        За всеки случай, вече съм се подсигурил с вариант Б, така че имам известно спокойствие и полезен ход при "Ми не мина...".
                        Благодаря ти още веднъж.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от eurolinker Разгледай мнение

                          Грую Груев, разбирам добре, че с тоя снизходителен, леко селяшки изказ, се опитваш да подскажеш колко си вещ във финансовите дела, а "оно" е тъпо и не знае що иска.
                          Опасявах се, че въпросите ми ще получат коментари като твоите. Когато човек е доброжелателен, намира начин да помогне както може.
                          Предлагам ти да приемем, че съм попил мъдрите ти въпроси, че не мога да ги разбера, поради което няма смисъл да пишеш повече в темата МИ.
                          Благодаря.
                          Грую може да се изразява по-директно на моменти, ама пък некъф многознайко да го нарича "селяк"? Все тая, той няма нужда от застъпници. Друго ми е любопитно, как разбра, че това е темата ТИ и ти определяш кой, кога и какво да пише в нея? Ако се изсереш на тротоара, автоматично ли става тротоара ТИ?

                          Коментар


                          • Пич колкот да сучеш и въртиш ,все си от страната на булката.Банката ще те оножда следващите 20 години.


                            ПП.не каза колко ниска е тая ниска лихва дето ти оферират.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Не му се връзвай колега. Грую е един много прост селянин дошъл от Източна България , помирисал софийски въздух и си повярвал, че е умен и красив. В действителност е турбоселяк, нижещ селската мома от своя край, като перла, двустранно. Предпочитам цигани за съседи вместо него, но уви, демокрация, трябва него да търпя...
                              Пак си се напърцуцил.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от eurolinker Разгледай мнение

                                Грую Груев, разбирам добре, че с тоя снизходителен, леко селяшки изказ, се опитваш да подскажеш колко си вещ във финансовите дела, а "оно" е тъпо и не знае що иска.
                                Опасявах се, че въпросите ми ще получат коментари като твоите. Когато човек е доброжелателен, намира начин да помогне както може.
                                Предлагам ти да приемем, че съм попил мъдрите ти въпроси, че не мога да ги разбера, поради което няма смисъл да пишеш повече в темата МИ.
                                Благодаря.
                                Не му се връзвай колега. Грую е един много прост селянин дошъл от Източна България , помирисал софийски въздух и си повярвал, че е умен и красив. В действителност е турбоселяк, нижещ селската мома от своя край, като перла, двустранно. Предпочитам цигани за съседи вместо него, но уви, демокрация, трябва него да търпя...

                                Коментар

                                Working...
                                X