IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение

    "Блаженни са вярващите". Само за 2023 г. ще е добър. хубавите и изгодно купени земи свършиха!
    разбира се никой не очаква винаги да продават на 4500лв/дка, но дори и на 1600лв/дка да продават (моментна оценка на пазара на декар за сегашния портфейл) ще генерират около 900лв/дка печалба, срещу 680лв/дка средна цена на придобиване. Всеки си преценя дали това е добре или зле.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от oil_coil Разгледай мнение

      Според мен ще са още поне пет добри дивидента със сегашния портфейл от земи.
      "Блаженни са вярващите". Само за 2023 г. ще е добър. хубавите и изгодно купени земи свършиха!
      Last edited by penman; 22.02.2024, 20:54.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        не ме разбра - рискове винаги има, просто тук при сегашната реалност е балон (според мен), като единствените 2 причини за припомпването са:
        - простият бг народ (оно земътъ не гъ правят веке, баце) - обаче на БФБ не са чак толкова много
        - дивидентите - но те са функция само и еиднствено на канабилизирането на последните остатъци от купени евтино земи

        Това си е моето мнение, а че сривове могат да се случат навсякъде - факт, абсолютно безспорен факт. Дълговете в Бг не са никакъв проблем, просто системата е свръх ликвидна и ще остане такава поне до приемане на евро. А Адванса няма дългове, но има такса управление към една яхта, кяото реално изяжда наема тук (т.е. рентата) и остават само врътките с евтините земи от преди години - те рано или късно ще свършат. Но всеки си е сметнал рисковете и си е преценил възможностите. Успех

        Спомних си - беше от Варна.
        Last edited by RUBLA; 22.02.2024, 22:11. Причина: Не е по темата.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Прамод Миттал Разгледай мнение

          Никакъв те нямаше на БФБ през 1998 - 2002г. Тогава бяхме 10 колеги активно търгуващи и имах шанса да ги познавам.
          Правилно сте забелязали, Прамод!
          И Не само до 2002, Ами и следващите няколко години (2-3) не съществуваше във форума

          (Което оставяме без препоръка, Въпреки гръмката заявка, че е едва ли не най-древният практикуващ инвеститор. Има вероятност да не е писал, но само да е чел)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от penman Разгледай мнение

            Ако си заглобил пари за 150К акции тук, направил си грешка. Но, "всеки сам си преценя". Аз имах 100К още от IPO-то 2005 г., но наскоро излязох изцяло. Това беше най-печалившата ми позиция, която съм имал, но времената бяха други! "Просто свърши хубавото време и навън вали" както пееше едно време Мими Иванова. Е, ще има още един добър дивидент и дотам. Вярно, свободни падания, като при разни модерни напоследък измишльотини, също няма да има.
            Според мен ще са още поне пет добри дивидента със сегашния портфейл от земи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cba Разгледай мнение
              "Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!" - Йордан Йовков


              Някои хора не могат да се примирят с това,
              че заложиха на най-куция кон и най -големия балон БРЕФ, та громят напосоки всичко читаво останало..
              Разбираемо, не им е лесно...

              П.п със 150К това е най-,тежката позиция в портфейла, но не препоръчвам нищо, разбира се!
              Ако си заглобил пари за 150К акции тук, направил си грешка. Но, "всеки сам си преценя". Аз имах 100К още от IPO-то 2005 г., но наскоро излязох изцяло. Това беше най-печалившата ми позиция, която съм имал, но времената бяха други! "Просто свърши хубавото време и навън вали" както пееше едно време Мими Иванова. Е, ще има още един добър дивидент и дотам. Вярно, свободни падания, като при разни модерни напоследък измишльотини, също няма да има.

              Коментар


              • "Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!" - Йордан Йовков


                Някои хора не могат да се примирят с това,
                че заложиха на най-куция кон и най -големия балон БРЕФ, та громят напосоки всичко читаво останало..
                Разбираемо, не им е лесно...

                П.п със 150К това е най-,тежката позиция в портфейла, но не препоръчвам нищо, разбира се!
                Last edited by cba; 22.02.2024, 14:16.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                  Ами като има човек такива страхове просто не купува или си продава акциите и това е ! Същия, ако не и по голям риск го има навсякъде, включително и в Брефчето !

                  п.п. И нещо също много важно Адванса няма никакви, ама никакви дългове !
                  не ме разбра - рискове винаги има, просто тук при сегашната реалност е балон (според мен), като единствените 2 причини за припомпването са:
                  - простият бг народ (оно земътъ не гъ правят веке, баце) - обаче на БФБ не са чак толкова много
                  - дивидентите - но те са функция само и еиднствено на канабилизирането на последните остатъци от купени евтино земи

                  Това си е моето мнение, а че сривове могат да се случат навсякъде - факт, абсолютно безспорен факт. Дълговете в Бг не са никакъв проблем, просто системата е свръх ликвидна и ще остане такава поне до приемане на евро. А Адванса няма дългове, но има такса управление към една яхта, кяото реално изяжда наема тук (т.е. рентата) и остават само врътките с евтините земи от преди години - те рано или късно ще свършат. Но всеки си е сметнал рисковете и си е преценил възможностите. Успех
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Нищо, само земята, с която търгува, респективно нейната цена и оттам цената на акцията При масов фалит на зърнари (хипотетично), нали се сещаш къде ще отиде акцията
                    Ами като има човек такива страхове просто не купува или си продава акциите и това е ! Същия, ако не и по голям риск го има навсякъде, включително и в Брефчето !

                    п.п. И нещо също много важно Адванса няма никакви, ама никакви дългове !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                      Разбирам те напълно, но пък и не виждам какво общо има Адванса с цитираните от теб проблеми !
                      Нищо, само земята, с която търгува, респективно нейната цена и оттам цената на акцията При масов фалит на зърнари (хипотетично), нали се сещаш къде ще отиде акцията
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Хм, аз пък не помня някакъв индийски субект от онзи момент, ама нейсе - познавам доста от сектантите от периода, включително разни многоникови от този форум. Първите ми акции, както неведнъж съм казвал, са на Хранков - купени от дядо ми, аз тогава нямах възраст за тези неща. После участвах в масовата с боновите книжки на роднините - купих Соди, Елтос, Шератон и Химко - Соди още носят достатъчно дивидент. След това с един познат дори хванах дот ком балона в щатите с негов акаунт (той живееше там). После на БФБ пак. Даже биткойни имах по времето, когато струваха 5-7 долара, но в чужд акаунт и така и не повярвах в човешката глупост (най-голямата ми грешка) и т.н., да не отплесвам...

                        Здравко, разбира се, че всеки си гледа печалбата, аз само казвам, че сегашният модел на тези зърнари и аграри е не само неустойчив, защото само реват за пари на държавата, ми и неморален до степен, в която произвеждат л@йна, от които се трови народонаселението и мре младо, като в същото време ги субсидира за това, за да мре младо. Ужасяващ парадокс. По съшата причина не харесвам Чичикака от беуграду - стига ми само скандалът с ороцетама през 2000 в Сидни, с който уби българските шанги (най-успешния ни спорт). И явно се доказа, че произвежда също л@йна. ма пък печалбата си е печалба - факт, не споря, просто съм устроен малко по-морално за някои неща и където не ми се връзва с морала (колкото и да е разтегливо това понятие), не пипам, каквито и пари да се правят. Апропо, ти си с подобно мислене, така че ме разбираш
                        Разбирам те напълно, но пък и не виждам какво общо има Адванса с цитираните от теб проблеми !

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Прамод Миттал Разгледай мнение

                          Никакъв те нямаше на БФБ през 1998 - 2002г. Тогава бяхме 10 колеги активно търгуващи и имах шанса да ги познавам.
                          Хм, аз пък не помня някакъв индийски субект от онзи момент, ама нейсе - познавам доста от сектантите от периода, включително разни многоникови от този форум. Първите ми акции, както неведнъж съм казвал, са на Хранков - купени от дядо ми, аз тогава нямах възраст за тези неща. После участвах в масовата с боновите книжки на роднините - купих Соди, Елтос, Шератон и Химко - Соди още носят достатъчно дивидент. След това с един познат дори хванах дот ком балона в щатите с негов акаунт (той живееше там). После на БФБ пак. Даже биткойни имах по времето, когато струваха 5-7 долара, но в чужд акаунт и така и не повярвах в човешката глупост (най-голямата ми грешка) и т.н., да не отплесвам...

                          Здравко, разбира се, че всеки си гледа печалбата, аз само казвам, че сегашният модел на тези зърнари и аграри е не само неустойчив, защото само реват за пари на държавата, ми и неморален до степен, в която произвеждат л@йна, от които се трови народонаселението и мре младо, като в същото време ги субсидира за това, за да мре младо. Ужасяващ парадокс. По съшата причина не харесвам Чичикака от беуграду - стига ми само скандалът с ороцетама през 2000 в Сидни, с който уби българските шанги (най-успешния ни спорт). И явно се доказа, че произвежда също л@йна. ма пък печалбата си е печалба - факт, не споря, просто съм устроен малко по-морално за някои неща и където не ми се връзва с морала (колкото и да е разтегливо това понятие), не пипам, каквито и пари да се правят. Апропо, ти си с подобно мислене, така че ме разбираш
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Прамод Миттал Разгледай мнение

                            Никакъв те нямаше на БФБ през 1998 - 2002г. Тогава бяхме 10 колеги активно търгуващи и имах шанса да ги познавам.
                            Както се пееше в песента на Тодор Колев - COBOS-а го нямаше даже...​​​​​​​

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Може ли аз да отговоря, щото си от младите и наперени, дето не са яли хурката през 2008 и си мислят, че всичко е само ъъъъъъппппп и удриииии. Няма лошо де, всеки с преживяванията си

                              Та от моята камбанария - в една търговия, на каквото и да е, всичко е тайминг. Тук таймингът за учредяване на дружеството, е уцелен (случайно или целенасочено) почти перфектно. Оттам нататък, колкото и глупости да се правят с покупко-продажбата, то те не могат все още да убият (трябва време) първоначалния супер тайминг. Но с течение на времето и това ще стане, даже според мен (лично мнение) на тази цени и при настоящето положение на цените на зърното и земите у нас, тази акция е балон - крепи се само и единствено на изключително ниската инвестиционна култура на българина (освен тули, битонь и депозит, сал земътъ, баце, е истински актив), както и много активното участие на яхтата в помпенето и събиратнето на нови адепти. Толкова за акцията - басът, дето го предложих надолу, си стои, ако някой иска - потенциалът тук е тотално изчерпан според мен

                              Колкото до земята като актив - да се сравняват България и САЩ е много меко казано неуместно. Най-малкото там има огромни площи (комасирани в едно стопанство, включително стопанства площ колкот почти цялата земя у нас), което у нас не е възможно по ред причини, както и сериозно количества поливна земя и земя за отглеждане на култури, различни от зърнените. да не говорим и че техните зърнени култури отиват за производството на месо и се получава добавена стойност, а тук е малко по-различно. За да не съм голословен - една около 1 млн от 35милиона декара обработваема земя у нас са поливни - под 3%, в САЩ този процент е 5 пъти по-голям. В съседна Румъния, където цените са сходни на нашите, също процентът поливна земя е почти двоен и т.н.

                              та мечтайте за още ъпове - няма лошо, но картинката е малко по-различна и аз очаквам доста фалити в сектора, ако няма постоянен рев за пари от държавата (т.е. всички ние да плащаме на някакви зърнари, за да ни тровят с л@йната си) или намаление на рентите, респективно цената на земята. Но, както много пъти съм казвал - никой не може да спре човек, който сам е решил да се набута някъде. Никой и нищо (важи за всички акции )
                              Никакъв те нямаше на БФБ през 1998 - 2002г. Тогава бяхме 10 колеги активно търгуващи и имах шанса да ги познавам.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение

                                Груец, като ме споменаваш и с оглед на това, което си написал след споменаването ми да те питам, ти като инвестираш някъде не го ли правиш с цел печалба ? Строенето и продаването/отдаването под наем/ на офиси и търговски площи не е ли същото нещо или ти това от любов го правиш и самарянство ? Строиш еФтинко, продаваш скъпо и после жик-так а !
                                В академичните среди се говори за ПАРИ - СТОКА - ПАРИ прим :-)))))
                                Не забравяйте и капиталистическия упадък в "Капитала" на Маркс :-)))))

                                Коментар

                                Working...
                                X