IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Агро Финанс АДСИЦ (6AG/AGROF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Идеално 0,189 лв ще е дивидента за миналата година.

    Коментар


    • Към 30.04.2021г. инвестиционният портфейл на Агро Финанс АД е формиран от 138 467 декара земеделска земя. Инвестираните от Дружеството средства са в размер на 43 982 млн. лева при средна цена на портфейла, с включени всички разходи, от 317,64 лева на декар !

      Коментар


      • Разглеждах и случайно попаднах на темата но тук не е писано от 3 години, а акцията се търгува и компанията плаща дивидент макар и свободните акции май да са доста малко.Може ли някой да сподели нещо по ново тук или индивидуалните са приключили окончателно с това дружество? Ако е така кой търгува с тези пакети на БФБ?!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от марин Разгледай мнение
          Някой знае ли, какво стана тук след търговото?
          Ами какво стана, вече си похарчихме парите дето ни ги дадоха.
          ... а който не е приел, до два месеца ще има възможност да си ги продаде пак на цената на търговото.

          Няма шанс цената да се вдигне, те са изкупили над 95 %.
          Мнението ми не е препоръка!!!

          Коментар


          • Някой знае ли, какво стана тук след търговото?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от chessvirtuoso Разгледай мнение
              Моля за мнение някой сведущ по процедурите за одобрение на търгово предложение. Какъв е смисъла това решение?
              Вероятно трябва да се направят корекции!

              Коментар


              • Питане

                Моля за мнение някой сведущ по процедурите за одобрение на търгово предложение. Какъв е смисъла това решение?
                Attached Files

                Коментар


                • Привет, abc!
                  Може да си прав във своята оценка, дано и комисията е по-близо до твоето мнение отколкото на мажо, но пазарът е цар и след като се води че тук имаме сделка между несвързани лица излиза че продавача и купувача са оценили декарите на под 600 лв. Помним че и при Еларг видяхме една такава цена, май само Атерци са коректни и продават над 1000 ...
                  Хубавото при АГРОФ е че никой не може да задължи дребните да си продават акциите! Интересно ми е, ако знаеш да обясниш, как стои въпроса за потенциален скуиз аут и отписване за дружество което е АДСИЦ, но все пак това е на по-късен етап. Откровено не съм ровил закона в тази посока.

                  Съвсем честно ти желая успех!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
                    Публикувано е търгово предложение на цена 2.35 лв.

                    Тъй като за пръв път ми се случва, някой може ли да каже какво следва? Чрез борсовия посредник ли се према предложението и ако не се приеме в срока от 45 дни какво става

                    http://www.investor.bg/bylgariia/451...-adsic,161826/
                    Тук подозрително и обидно ниска ми се струва предложената от мажоритаря цена на фона на данните от последния публикуван отчет:
                    Наличие на 140 хил.дка земеделска земя с много високо качество-96% е с качество до 6-та категория със силна концентрация в северна България. Не случайно 99%!!! от нея е отдадена под наем към 09.2013 като за стопанската 2012/2013 рентата е била 32 лв/дка.
                    При така концентрирана и качествена земя цената и със сигурност е над 1000 лв/дка!
                    И какво показват грубите сметки-
                    140 хил. дка х 1000 лв= 140 млн.лв
                    вземания + парични средства = 5 млн.лв
                    задължения по обл. заем и други = 11 млн.лв
                    т.е. ликвидационна стойност 134 млн.лв
                    134 млн.лв/32млн. акции =4.2лв/ акция !!!!!

                    Не вярвам КФН да си затвори очите при това очевАдно разминаване в числата!

                    Коментар


                    • Благодаря daris и abc за насоките! Ще изчакам КФН и им ги дам през търговото или през борсата ако стане толкова пазарната цена.

                      Като не ни искат няма да се натискаме пък сега 2.35 си е добре.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
                        Публикувано е търгово предложение на цена 2.35 лв.

                        Тъй като за пръв път ми се случва, някой може ли да каже какво следва? Чрез борсовия посредник ли се према предложението и ако не се приеме в срока от 45 дни какво става

                        http://www.investor.bg/bylgariia/451...-adsic,161826/
                        Изчакай първо решението на КФН.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
                          Публикувано е търгово предложение на цена 2.35 лв.

                          Тъй като за пръв път ми се случва, някой може ли да каже какво следва? Чрез борсовия посредник ли се према предложението и ако не се приеме в срока от 45 дни какво става

                          http://www.investor.bg/bylgariia/451...-adsic,161826/
                          Ще ти обясня процедурата, трябва да отидеш лично при твоя борсов посредник, чрез платформата не може, подаваш декларация или там не знам какво точно се казва. по този начин приемаш търговото. Ако не го приемеш и мажоритаря има над 90 процента делистне дружеството или го прекрати, то се приема някаква цена и общо взето нямаш кой знае какви права в този момент.

                          Нива няма да ти дадат

                          Ако някой има друга информация нека да е сподели, не гарантирам че моята информация е на 100 процента точна.
                          Мнението ми не е препоръка!!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от panayotb Разгледай мнение
                            Публикувано е търгово предложение на цена 2.35 лв.

                            Тъй като за пръв път ми се случва, някой може ли да каже какво следва? Чрез борсовия посредник ли се према предложението и ако не се приеме в срока от 45 дни какво става

                            http://www.investor.bg/bylgariia/451...-adsic,161826/
                            За начало е добре да правиш разлика между ПУБЛИКУВАНО и ВНЕСЕНО за одобрение в КФН, вземи прочети малко!

                            Успех!

                            Коментар


                            • Търгово

                              Публикувано е търгово предложение на цена 2.35 лв.

                              Тъй като за пръв път ми се случва, някой може ли да каже какво следва? Чрез борсовия посредник ли се према предложението и ако не се приеме в срока от 45 дни какво става

                              http://www.investor.bg/bylgariia/451...-adsic,161826/
                              Last edited by panayotb; 20.11.2013, 18:38.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mpy_yordanov Разгледай мнение
                                Уинслоу купи мажоритарния пакет в Агро Финанс при 575 лв. на декар
                                http://www.investor.bg/novini-i-anal...-dekar,161299/
                                Хм, значи следва търгово, освен ако до 18 ноември не се разделят с последно закупените акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X