IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алкомет АД (ALCM / ALUM)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
    "Най-големият български производител на алуминиеви продукти "Алкомет" обяви, че предприема инвестиционен план на стойност 137 милиона лева за период от три години. Това заяви Иван Папазов - директор на завода пред участниците в дискусионния форум с бизнеса в Шумен, цитиран от БНР.

    Той посочи, че планът предвижда разширение на съществуващия Валцов цех 2, с допълнителни 5000 м2 и увеличаване на производствените мощности за валцови продукти посредством монтаж на нов 4-Hi универсален фолиев валцов стан и пещи за отгряване.

    Ще бъде изграден нов леярен цех, в който е планирано внедряване на високотехнологична линия за леене на рулони, която ще позволи на компанията да увеличи производствения си капацитет на вече предлаганите продукти, както и да произвежда нови видове сплави за конверторно фолио и фолио за акумулатори - батерии."

    а печалби ) и дивиденти кога ?
    + Добре си забелязал, Майната
    Печалби и дивиденти колкото миналата година
    Това картонче е втори-трети ешелон, след като първия си направи ръста. Така се движи досега, Специфика на БФБ .
    Те и МЦХ ще правят нов завод, при това са давали дивиденти откакто са на БФБ . Раздали са огромна сума , наполовина на капитализацията, освен това са с печалби всяка година и в пъти повече от алумината...и пак не мърдат с повече от 1.50 от 2022г досега
    Не препоръка, разбира се )

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

      Може и да съм прав, но от 20 изоснови проучени акции на БФБ тази е най-подценената и с голям потенциал за мен. :-)
      ​​​​​
      Само бъдещето ще покаже истината :-))))))
      с този флоут, само ти трябва някой голям ритейл инвеститор като батя или инта да повярват
      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

        чак пък най
        Може и да съм прав, но от 20 изоснови проучени акции на БФБ тази е най-подценената и с голям потенциал за мен. :-)
        ​​​​​
        Само бъдещето ще покаже истината :-))))))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение
          Според мен е най-подценената акция на БФБ :-)
          чак пък най
          destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

          Коментар


          • Първоначално изпратено от keizer Разгледай мнение

            Ти изглежда нищо не разбираш от акции. Таз хартия има толкова дълг, че може да вдигне нивото на черно море с 10 метра…
            Добре е да си проучил и да познаваш сектора ;-)
            От акция до акция има голяма пропаст разлики ;-)
            Компанията има голяма продуктова диверсификация за последните 7-8 г., която при сравнителен анализ на акциите не е много забележима.


            ​​

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение
              Според мен е най-подценената акция на БФБ :-)
              Ти изглежда нищо не разбираш от акции. Таз хартия има толкова дълг, че може да вдигне нивото на черно море с 10 метра…
              Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

              Коментар


              • Според мен е най-подценената акция на БФБ :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  мех


                  След остойностяване на горните обеми на продажби, при запазване на нивата на алуминия
                  на Лондонска метална борса, очакванията на ръководството през 2024 год. са продажби от
                  около 550 млн. лв., нива на EBIDTA около 7 %, и нето печалба около 8 мио лв.
                  Това е много консервативна прогноза ;-)
                  Не случайно липсва съкращения на персонал ;-)
                  50% от дивидента е върнат от мажоритарните ;-)
                  Last edited by dido_yord; 31.03.2024, 15:40.

                  Коментар


                  • мех


                    След остойностяване на горните обеми на продажби, при запазване на нивата на алуминия
                    на Лондонска метална борса, очакванията на ръководството през 2024 год. са продажби от
                    около 550 млн. лв., нива на EBIDTA около 7 %, и нето печалба около 8 мио лв.
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • https://m.dir.bg/business/pr-zone/al...tsionen-proekt

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение

                        повече тук познават маджо от 20г и не очакват много от него
                        Аз се запознах с него много преди да купят тогавашните Алумина и Шуменско пиво и какво от това. Знам дори прекалено много, но не е за споделяне ;-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                          Според мен, това е най-подценената хартийка на БФБ. Възможна причина е много малкия фрий флот при акциите под 10%, и тук ми е много интересно как "светила" на фундамента пропускат сигналите оповестявани от компанията.
                          Очаквинията за 23 г. са ми около 15-20 мил печалба и незначителен девидент 0,10 лв на хартийка, поради имиджов ефект.
                          повече тук познават маджо от 20г и не очакват много от него
                          Умереният риск винаги печели ! ))))))

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Майната Разгледай мнение
                            "Най-големият български производител на алуминиеви продукти "Алкомет" обяви, че предприема инвестиционен план на стойност 137 милиона лева за период от три години. Това заяви Иван Папазов - директор на завода пред участниците в дискусионния форум с бизнеса в Шумен, цитиран от БНР.

                            Той посочи, че планът предвижда разширение на съществуващия Валцов цех 2, с допълнителни 5000 м2 и увеличаване на производствените мощности за валцови продукти посредством монтаж на нов 4-Hi универсален фолиев валцов стан и пещи за отгряване.

                            Ще бъде изграден нов леярен цех, в който е планирано внедряване на високотехнологична линия за леене на рулони, която ще позволи на компанията да увеличи производствения си капацитет на вече предлаганите продукти, както и да произвежда нови видове сплави за конверторно фолио и фолио за акумулатори - батерии."

                            а печалби ) и дивиденти кога ?
                            Според мен, това е най-подценената хартийка на БФБ. Възможна причина е много малкия фрий флот при акциите под 10%, и тук ми е много интересно как "светила" на фундамента пропускат сигналите оповестявани от компанията.
                            Очаквинията за 23 г. са ми около 15-20 мил печалба и незначителен девидент 0,10 лв на хартийка, поради имиджов ефект.

                            Коментар


                            • "Най-големият български производител на алуминиеви продукти "Алкомет" обяви, че предприема инвестиционен план на стойност 137 милиона лева за период от три години. Това заяви Иван Папазов - директор на завода пред участниците в дискусионния форум с бизнеса в Шумен, цитиран от БНР.

                              Той посочи, че планът предвижда разширение на съществуващия Валцов цех 2, с допълнителни 5000 м2 и увеличаване на производствените мощности за валцови продукти посредством монтаж на нов 4-Hi универсален фолиев валцов стан и пещи за отгряване.

                              Ще бъде изграден нов леярен цех, в който е планирано внедряване на високотехнологична линия за леене на рулони, която ще позволи на компанията да увеличи производствения си капацитет на вече предлаганите продукти, както и да произвежда нови видове сплави за конверторно фолио и фолио за акумулатори - батерии."

                              а печалби ) и дивиденти кога ?
                              Умереният риск винаги печели ! ))))))

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dido_yord Разгледай мнение

                                При мен очакването е 9-10 мил. печалба за 6-мес.

                                Чакаш ама нямааа, иначе вземанията растът+ 3,1мил от митница;-
                                E. Печалба след облагане с данъци (Д - V) 2-0454 3 711 16 816

                                Коментар

                                Working...
                                X