IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светлина АД (3LX / SVESL)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Повече от нахално. За съжаление, от близкото минало са ни известени доста подобни случаи на търгови предложения, ограбващи миноритарните акционери поради незаконно определена необосновано ниска цена, които, обаче, получиха благословията на КФН.

    Коментар


    • Бедо прибрал на " отговорно пазене" едни 5.5 млн от Светлина, а сега предлага да купи Светлина за 2.5 млн!
      Че и не си коригирал търговото!
      Нахално малко ми се струва...
      Нямам тук, но ще ми е интересно решението на КФН-то

      https://www.investor.bg/novini-i-ana...etlina-281018/

      Коментар


      • http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1227087

        Коментар


        • "На 1 април клиент на Първа Финансова Брокерска Къща ООД ще предложи на смесен закрит аукцион 17 264 броя акции от капитала на Светлина АД-Сливен, или 3,9 на сто от капитала на дружеството, съобщи БФБ-София."

          Интересно, стига да не е първоаприлска шега

          Коментар


          • Добре, че не всички разсъждават като инвестиращия по-долу . В противен случай имаш ли си идея ВПЛОД например колко би трябвало да струва . А и друго - Инвестиращ, каква е ползата за дружеството след продажбата на земята за която си писал - никаква нали ??? Е точно същия ще е ефекта дори да се продаде цялата земя .

            Коментар


            • Ако Жельо Стойчев организира аукциона ще е интересно.

              Коментар


              • И на мен ми прави впечатление следното:
                В отчета за 2-ро тримесечие балансовата стойност на земята намалява от 1819 на 1741 хил., т.е. със 78 хил. лв. спрямо 1-вото. Същевременно приходите от продажба на земя са 1254 хил. лв. Ако не правя голяма грешка, излиза, че земята се продава 16 пъти по-скъпо от балансовата си стойност. Към края на трето тримесечие балансовата стойност на притежаваната земя е 1741 хил. лв. Умножено по 16, това прави 27 856 хил. лв. Ако нещо не бъркам, излиза, че само земята й струва 63 лв./акция.

                Написаното е лично мнение и разсъждение. Притежавам акции и ги стискам. Не е препоръка за инвестиционни действия или бездействия.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Sogartar
                  По това което виждам в отчетите tikvi4kata е прав.
                  Наистина доста апетитно дружество като P/E и счетоводна стойност на акция, но няма дългосрочна преспектива.
                  Ето какво пише в деветмесечния отчет.
                  Постъпления от продажба на дълготрайни активи: 1300 хил. лв.
                  Нетен паричен поток от оперативна дейност: -170 хил. лв.
                  Че кой търси дългосрочната перспектива?
                  На мен ми се струва, че SVESL и PKAR са поели пътя на VAMO и ELKA...

                  P.S. Имам акции, не е препоръка за сделки с ценни книжа.

                  Коментар


                  • По това което виждам в отчетите tikvi4kata е прав.
                    Наистина доста апетитно дружество като P/E и счетоводна стойност на акция, но няма дългосрочна преспектива.
                    Ето какво пише в деветмесечния отчет.
                    Постъпления от продажба на дълготрайни активи: 1300 хил. лв.
                    Нетен паричен поток от оперативна дейност: -170 хил. лв.

                    Коментар


                    • защото основният пакет е в арменеца (над 92%), другите са концентрирани у едно - две лица, а работническите са по 6, така че ако тръгват да продават, ще имат да додават на посредниците.
                      айде със здраве.

                      Коментар


                      • Ами защо тогава почти липсва предлагане?

                        Коментар


                        • дружеството отдавна не произвежда нищо, а ако продава, то е активи. апетитно в самото дружество е земята в индустриалната зона на сливен. част от нея е продадена на технополис, но за жалост реалната цена на сделката не се видя в отчета. не се видяха и продажбите на другите земи, които станаха на доста високи цени, но не бяха отразени в баланса. дружеството никога няма да почне да произвежда, защото цялата поточна линия бе продадена преди години.

                          Коментар


                          • Има някакво радвижване тук.
                            Няма друго такова производство в БГ. Синергон Холдинг са добър мажоритар. Цената е 3 пъти под счетоводната стойност!? Мнения?

                            Коментар


                            • Аз очаквам затваряне с цена на търговото тази година между 3 и 4 лв. или догодина - между 1.50 - 2.50 :-)

                              Коментар


                              • Какво развитие може да се очаква тук? Нещо ново относно взаймоотношенията с Топливо АД, други алтернативи? Прогнози? Как би повлияло това на Синергон? Иначе нещата изглеждат добре, но 80% спад в приходите определено е притеснителен факт!

                                Благодаря ви и успех!
                                Не е препоръка за покупко/продажба, а просто мнение! Поздрави на КаФеНе!

                                Коментар

                                Working...
                                X