IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ (5BU / BREF)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Идеята е отлична, отлична...даже много добра. Въпросът е какво значи дребен инвеститор...Примерно под метър и 70...?

    Сега без майтап.... Една активистка асоциация може да вдигне доста пушилка не само при БРЕФ ..... Имало е доста слуачаи след дискусии във форума различни компании да се сещат за някои неща. Ако бъдат подгонени и организационно с юристи и журналисти, които да дават гласност ....ще стане хубаво ...

    И дали Николай Мартинов е дребен инвеститор ..... не го ли обиждате малко
    Last edited by B.Graham; Днес, 16:58.
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

      Дали е хубавец не знам ,ти като дама по-добре знаеш, но си е симпатичен човекаИначе като се замисля предложеният от мен човек отговаря на по-голямата час от твоите критерии,така че като се съберем групата хора(ако се съберем и ако съм поканен евентуално) ще го предложа със сигурност.
      Не знам кой ще е хубавеца, но е крайно време след толкова години да имаме подобна организация ! Защото често се случва да имаме претенции към КаФеНеТа, БФБ, фондове и мажоритари, а самите ние да не сме представени по някакъв начин ! Предлагам да се отвори специална тема в Инвестора и там да започнем по сериозна дискусия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

        Обикновенно се събират група хора, които имат общи проблеми / мисия / визия / цели.

        И като се поогледат... си избират кой измежду тях да ги Представлява. Ако са умни, ще избрат някой, кайто е... Мъдър!!!

        Той трябва да е Лидер:
        ... да е добре познат в гилдията
        ... да познава нормативната уредба
        ... да не говори много, повече да действа
        ... да ги чува и вижда нещата, и да умее да слуша другите
        ... да му имат доверие, и да знае как да работи с конфиденциална информация
        ... да не влиза в конфликт на интереси, докато защитва интересите на сдружението
        ... да е готов да загърби лични противоречия и конфликти в името на поставената цел
        ... да е падал и ставал!!!

        Разбира се... такъв човек не съществува! Но може да се направят леки компромиси...

        А ти... как си мислеше, че става???

        Предлагаш някой Хубавец, и всички почват превъзбудено да ръкопляскат???
        Дали е хубавец не знам ,ти като дама по-добре знаеш, но си е симпатичен човекаИначе като се замисля предложеният от мен човек отговаря на по-голямата час от твоите критерии,така че като се съберем групата хора(ако се съберем и ако съм поканен евентуално) ще го предложа със сигурност.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

          Обикновенно се събират група хора, които имат общи проблеми / мисия / визия / цели.

          И като се поогледат... си избират кой измежду тях да ги Представлява. Ако са умни, ще избрат някой, кайто е... Мъдър!!!

          Той трябва да е Лидер:
          ... да е добре познат в гилдията
          ... да познава нормативната уредба
          ... да не говори много, повече да действа
          ... да ги чува и вижда нещата, и да умее да слуша другите
          ... да му имат доверие, и да знае как да работи с конфиденциална информация
          ... да не влиза в конфликт на интереси, докато защитва интересите на сдружението
          ... да е готов да загърби лични противоречия и конфликти в името на поставената цел
          ... да е падал и ставал!!!

          Разбира се... такъв човек не съществува! Но може да се направят леки компромиси...

          А ти... как си мислеше, че става???

          Предлагаш някой Хубавец, и всички почват превъзбудено да ръкопляскат???
          Идеята за асоциацията е много добра! Аз мога да я регистрирам чисто юридически!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

            Целият съм в слух ......как е редно да се направи?Някак си съм пропуснал предходните мнения при предишното обсъждане.
            Обикновенно се събират група хора, които имат общи проблеми / мисия / визия / цели.

            И като се поогледат... си избират кой измежду тях да ги Представлява. Ако са умни, ще избрат някой, кайто е... Мъдър!!!

            Той трябва да е Лидер:
            ... да е добре познат в гилдията
            ... да познава нормативната уредба
            ... да не говори много, повече да действа
            ... да ги чува и вижда нещата, и да умее да слуша другите
            ... да му имат доверие, и да знае как да работи с конфиденциална информация
            ... да не влиза в конфликт на интереси, докато защитва интересите на сдружението
            ... да е готов да загърби лични противоречия и конфликти в името на поставената цел
            ... да е падал и ставал!!!

            Разбира се... такъв човек не съществува! Но може да се направят леки компромиси...

            А ти... как си мислеше, че става???

            Предлагаш някой Хубавец, и всички почват превъзбудено да ръкопляскат???

            Коментар


            • Не е ли правилно първо да направим едно събрание? Аз съм от Варна и не мога да организирам такова в София, но със сигурност ще намеря начин да присъствам. Тогава ще изговорим нещата както си му е реда. В нета можем само да си чешем езиците.

              Коментар


              • Казвам ви аз от сума ти време, че тея или са некадърни или крадат и чак сега се усещате
                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                Коментар


                • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение

                  Не се прави така!!!

                  Губиш... още преди да си почнал!!!
                  Целият съм в слух ......как е редно да се направи?Някак си съм пропуснал предходните мнения при предишното обсъждане.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                    От сега номинирам Николай Мартинов за председател на новата асоциация.
                    Не се прави така!!!

                    Губиш... още преди да си почнал!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zdravko74 Разгледай мнение
                      Преди време, сигурно станаха няколко години, ако помните бяхме обсъждали тук във форума създаване на организация/асоциация/ на дребните инвеститори с цел защита на правата ни там където има нужда. Не знам дали не е добре да обсъдим пак темата и дали не можем да се организираме за подобно нещо. Това по принцип го пиша.
                      От сега номинирам Николай Мартинов за председател на новата асоциация.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        ... не е нужно да е некадърност и неграмотност (причината за тънки наеми)

                        за съжаление знаем как става
                        Прав си, но все пак селдва да отчетем факта, че в момента около Тех парка е строителна площадка и връзките с градски транспорт са меко казано тегави. От друга страна специалситите в бранша (каквито те явно не са) запълват дори и сгради на кота картинка. От трета страна имат достатъчно парцели, които могат да продадат, при това на отлична цена. От четвърта наистина не са особено крадливи и не ни набутват - сделката с Бриколажа във Варна определено беше добра. Та да приемем (поне аз така съм приел засега), че просто е кофти стечение на обстоятелства, дебелоглавие и нежелание от тяхна страна да дадат още някой лев отгоре и да наемат наистина качествени брокери за имотите си (щото така половината от "работата" на МНИ се обезсмисля). та нека изчакаме още малко, пък и дано този път направят в ОС в удобно за мен време, че пак съм букнал Гардаленд за децата в края на юни и началото на юли, плюс разходки из други места. И дано се усетят, че могат да дадат дивидент и да го дадат - 1-2 милиона (5-6 стинки на акция) не са нещо, което да не можем да си позволим
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Ми тя ситуацията е малко ад хок - примерно тук е тегава историята, щото уж няма мажо, но реално си има - нали не мислим, че на фондовете много им дреме за нас? А без тях, реално почти нищо не можем да направим. После идва моментът с анонимността и въобще разни джидипиари и прочие дивотии - не че е невъзможно, но си е тегавиня. Дълга и широка е, с две думи, но при определени обстоятелства, ако се направят на много умни, можем да всеем достатъчно шум - така е
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                            To само това да беше - говорих с приятел на сериозна позиция в голяма фирма - вика, даже в задръстените улички до Дъ Мол, в празни сгради, пак ни искат 14+3 евро, а нашите? Ми онези полуидиоти от Шменти капели дават по 20 евро без ДДС за непостроена още сграда, а нашите? Ок де, нека изчакаме отчета за Кю1, ако приходите са под 2,5 милиона от наеми и такси, то са си за пребиване от некадърност и неграмотност!
                            ... не е нужно да е некадърност и неграмотност (причината за тънки наеми)

                            за съжаление знаем как става , но козът с "ами имаме свободни площи и затова ..." остава за УД
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Преди време, сигурно станаха няколко години, ако помните бяхме обсъждали тук във форума създаване на организация/асоциация/ на дребните инвеститори с цел защита на правата ни там където има нужда. Не знам дали не е добре да обсъдим пак темата и дали не можем да се организираме за подобно нещо. Това по принцип го пиша.

                              Коментар


                              • Хехе, само от мен - не, но да, мога да намеря половината от търсените акции, а ако един колега от тук се включи, и повече от половината
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X