IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Асоциация на дребните инвеститори

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Мечкан_Бикоядов Разгледай мнение
    Хубава работа ама българска !!

    И коя беше тая "sunny" да се разпорежда кое може и кое не може??
    Адвокатчето добре ,че се усети.После пак щяха да му бият шута,но след като им свърши черната работа.
    Упссс... май пак сгазих лука
    Попрекалих... извинявам се!!!

    И изчезвам. Успех на всички, и весели празници!!!

    Коментар


    • Хубава работа ама българска !!

      И коя беше тая "sunny" да се разпорежда кое може и кое не може??
      Адвокатчето добре ,че се усети.После пак щяха да му бият шута,но след като им свърши черната работа.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
        Организацията първоначално трябва да се задвижи от подходящите хора -
        4-5 човека, с по-големи портфейли (дългосрочни финансови интереси) или експертиза, които си имат уважението.

        Не може адвокати или счетоводители да дават тон!!!
        На същото мнение съм и предлагам за председател Веселият мелничар.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ewgeny Разгледай мнение

          Това сериозно ли?
          Да, потърси във ФБ Invest Club Varna

          Коментар


          • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
            Ами ние във Варна се събираме вече от 2г. Всеки последен четвъртък от месеца. Верно нямаме претенции все още за юрдическо образувание, за чл. внос и пр. Но на последните срещи идват по 40-50човека. Мисля, че няма да е трудно нещо такова за цялата страна, но наистина трябват няколко подходящи човека да се хванат да го организират
            Да се събират юристите, да стъкмят проектодокументация и да ни я предложат. Ей го 21-ия вече е почти навит. Още двама-трима, шушу-мушу, трий- брий и ще имаме основа за разговор.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от RInvestor Разгледай мнение
              на последните срещи идват по 40-50човека.
              Това сериозно ли?

              Коментар


              • Ами ние във Варна се събираме вече от 2г. Всеки последен четвъртък от месеца. Верно нямаме претенции все още за юрдическо образувание, за чл. внос и пр. Но на последните срещи идват по 40-50човека. Мисля, че няма да е трудно нещо такова за цялата страна, но наистина трябват няколко подходящи човека да се хванат да го организират

                Коментар


                • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Има и такива, които вече не пишат и вече "не са тук", но мисля, че също биха се включили.
                  Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение
                  Не мисля, че Батя и Инта, например, биха стояли настрани от такъв проект.
                  Пиши ме и мен.

                  Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                  аз предлагам Асоциация на непрофесионалните инвеститори
                  Това е най-точно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение

                    про боно ли?
                    С цялото ми уважение и без грам сарказъм, всяко начало е про боно. После каквото сабя покаже. Ако стане организация, аз ще съм ЗА заплащане на ръководството и хората които поемат ангажименти към организацията и си вършат работата.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от lawyer_21 Разгледай мнение

                      Щом не може, оправяйте се! Щях да го регистрирам за моя сметка и поема част от организационните неща, успех!
                      Ти па! Някой написал нещо и айде, оправяйте се... Чакай да набере скорост и тогава сръдните! Може още от сега да се измисли и алтернативна асоциация, която да събере сърдитите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от lawyer_21 Разгледай мнение

                        Щом не може, оправяйте се! Щях да го регистрирам за моя сметка и поема част от организационните неща, успех!
                        Айде сега почна сръднята. Едно отместено мнение не бива да е повод за разкандърдисване. Всяко съдействие ще се приеме радушно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
                          Организацията първоначално трябва да се задвижи от подходящите хора -
                          4-5 човека, с по-големи портфейли (дългосрочни финансови интереси) или експертиза, които си имат уважението.

                          Не може адвокати или счетоводители да дават тон!!!
                          Щом не може, оправяйте се! Щях да го регистрирам за моя сметка и поема част от организационните неща, успех!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от sunny Разгледай мнение
                            Ммм, дааа... трябва някой специалист по всичко да каже как да станат нещата!!!
                            Моя светлост е на вашите услуги

                            ПЪРВО:
                            Събират се 4-5 човека, с по-големи портфейли или експертиза, които си имат уважението, на по питие
                            Решават концепция и организационни въпроси.

                            Избор на име:
                            Може напр. да е "Асоциация на индивидуалните инвеститори".
                            "Непрофесионални инвеститори" не става, щото някои "дребни" са се класифицирали като "професионални". Тези не трябва да се изпускат!!!

                            Избор на юрист. Може двама... Обикновен цивилист не става. Такива... ама да е безплатно, ама някой можел, а друг искал... не са вървежни!!! Трябва да е натокан Всеки стабилен човек познава подходящ юрист и счетоводител... Нека учредителите изберат най-подходящия, който са ползвали...

                            Цели:
                            1. Защита на общите права и интереси на индивидуалните инвеститори пред търговски дружества, организации, институции, регулаторни органи и подобряване на регулаторната среда.
                            2. Образование - повишаване на инвестиционната културата на хората, обучение как да инвестират на капиталовите пазари.
                            3. Нетутркинг - осигиряване на възможност за срещи на членовете, за създаване на професионални контаки, обмяна на опит, стратегии и др.
                            4. Подкрепа и консултиране - предоставяне на лични консултации или помощ при решаване на спорове и проблеми, свързани с инвестиционната дейност на членовете.

                            Членство - всеки може да е член, даже да няма никакви инвестиции. Достатъчни са желания и намерения!

                            Членски внос годишен - 200 лв. Щото най-много говорят тези, дето имат само свободно време и нямат какво ценно да кажат

                            Срещи - минимум веднъж месечно. Предварително фиксирани по време, напр. последния четвъртък на месеца. Юни в Пловдив, юли във Варна, август във Бургас

                            ВТОРО:
                            Среща на учредителите във формална среда, в разширен състав. Включване на още 5-6 човека, по-активни и популярни във форума. Официално учредяване на асоциацията.

                            ТРЕТО:
                            Популяризиране и набиране на нови членове.
                            Сигурно много "дребни" ще се включат...
                            Членската вноска ми се вижда понадута, иначе рамката е добра. За начален отскок не е лошо да се помисли върху два-три законопроекта за закрила и стимулиране на индивидуалното инвестиране,, подпомагане на средните акционерни дружества да се листват на борсата и подобни. Може пък да подбутнем малко дейността. Дано се намерят компетентни навитаци.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              аз съм икономист женен за юрист, значи дори да не се обаждам?
                              То дори само второто условие е достатъчно
                              Life won't wait for you.

                              Коментар


                              • Съни е права, юристите и счетоводителите ще са ни нужни в асоциацията ! Начело да застане някой с организационен опит и контакти !

                                Коментар

                                Working...
                                X