IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Декларират ли се доходите от търговия на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

    Втората пчеличка за това ти мнение я дадох аз.
    Иначе: "свободен форум" и "Стига сте повдигали темата" не ми се връзват по правилата на свободата
    Благодаря ти за пчеличката , не съм я търсил ! Така е, прав си относно свободата !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

      Начев, тук е свободен форум и всеки може да изразява мнение ! Тон в живота на никого за нищо не давам, всеки си има глава на раменете !
      Втората пчеличка за това ти мнение я дадох аз.
      Иначе: "свободен форум" и "Стига сте повдигали темата" не ми се връзват по правилата на свободата

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

        Здравко, находчив си!
        Харесван, при това. Само за няколко минути си получил 2 медоносни пчелички.

        Ама, хайде моля те, да не си даваме тон в живота, какво ще повдигаме и какво ще сваляме.
        Става дума за ново обстоятелство. Субективно разбрано от мен - изрично е посочено.
        Допълнително става дума за деклариране. Никъде не съм споменал и дума за плащане. Никъде не става дума за промяна на ставката.
        Начев, тук е свободен форум и всеки може да изразява мнение ! Тон в живота на никого за нищо не давам, всеки си има глава на раменете !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение
          Стига сте повдигали тази тема, толкова ли сте зорлии да плащате данък ? Той черешара само това не се е сетил да обложи с данък !
          Здравко, находчив си!
          Харесван, при това. Само за няколко минути си получил 2 медоносни пчелички.

          Ама, хайде моля те, да не си даваме тон в живота, какво ще повдигаме и какво ще сваляме.
          Става дума за ново обстоятелство. Субективно разбрано от мен - изрично е посочено.
          Допълнително става дума за деклариране. Никъде не съм споменал и дума за плащане. Никъде не става дума за промяна на ставката.

          Коментар


          • Стига сте повдигали тази тема, толкова ли сте зорлии да плащате данък ? Той черешара само това не се е сетил да обложи с данък !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
              Тече кампанията по деклариране на доходите, придобити през 2017 г.
              Не е изключено в други теми да е имало вече разговор по темата за доход от продажбата на акции на БФБ, но аз лично не съм го срещал.
              В миналото съм имал включително комичен случай да правя опит да декларирам доход от продажбата на акции на БФБ, знаейки че няма определен такъв ред в ДД. Опитът приключи безславно, като ме изгониха позорно.

              В началото на кампанията чух случайно по ТВ един разговор с говорителя на НАП, който между множеството неща каза и едно изречение за някакви промени при деклариране на доход от продажбата на акции на бфб. Обоснова го с някакви спорове, които възниквали в хода на данъчни ревизии.

              Признавам си с наведена глава и с крайно неудоволствие, че все още не съм отворил последната редакция на закона, в опит да се ориентирам по темата. Колчем се сетя и отбутвам тази черна тегоба.

              Ако има по-подготвени и желаещи, може да поговорим по темата.
              НАП ги интересуват само облагаеми доходи , така че не се напъвай да декларираш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                Тече кампанията по деклариране на доходите, придобити през 2017 г.
                Не е изключено в други теми да е имало вече разговор по темата за доход от продажбата на акции на БФБ, но аз лично не съм го срещал.
                В миналото съм имал включително комичен случай да правя опит да декларирам доход от продажбата на акции на БФБ, знаейки че няма определен такъв ред в ДД. Опитът приключи безславно, като ме изгониха позорно.

                В началото на кампанията чух случайно по ТВ един разговор с говорителя на НАП, който между множеството неща каза и едно изречение за някакви промени при деклариране на доход от продажбата на акции на бфб. Обоснова го с някакви спорове, които възниквали в хода на данъчни ревизии.

                Признавам си с наведена глава и с крайно неудоволствие, че все още не съм отворил последната редакция на закона, в опит да се ориентирам по темата. Колчем се сетя и отбутвам тази черна тегоба.

                Ако има по-подготвени и желаещи, може да поговорим по темата.
                Няма промяна в законодателството в тази посока.

                Коментар


                • Тече кампанията по деклариране на доходите, придобити през 2017 г.
                  Не е изключено в други теми да е имало вече разговор по темата за доход от продажбата на акции на БФБ, но аз лично не съм го срещал.
                  В миналото съм имал включително комичен случай да правя опит да декларирам доход от продажбата на акции на БФБ, знаейки че няма определен такъв ред в ДД. Опитът приключи безславно, като ме изгониха позорно.

                  В началото на кампанията чух случайно по ТВ един разговор с говорителя на НАП, който между множеството неща каза и едно изречение за някакви промени при деклариране на доход от продажбата на акции на бфб. Обоснова го с някакви спорове, които възниквали в хода на данъчни ревизии.

                  Признавам си с наведена глава и с крайно неудоволствие, че все още не съм отворил последната редакция на закона, в опит да се ориентирам по темата. Колчем се сетя и отбутвам тази черна тегоба.

                  Ако има по-подготвени и желаещи, може да поговорим по темата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение
                    Мъката наистина е голяма..пак трябва да се връщаме в началото на темата..Обяснявам за последно: Ако физ. лице ,което е търговец по смисъла на Търговския закон, но не е регистрирано като едноличен търговец се облага като ЕТ.От линковете в първия пост се вижда,че според НАП требва да се регистрира и по ДДС ако изпълнява условията на чл.96.В последния линк съм посочил как се изпълнява условието по чл. 96 за фин. услуги.Дали е за дружество,ЕТ или физическо лице, което е търговец по смисъла на Търговския закон, но не е регистрирано като едноличен търговец в едно и също.
                    Всеки има глава на раменете,да си решава сам.Аз се рових 2 дена за да се избистри въпроса,а в резултат само оплюване.


                    тука инвесторите са физически лица които не са търговци. така че това дет си го написал не корерспондира с темата

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      мъка.ти чете ли или само постваш линкове. става дума за дружество
                      Мъката наистина е голяма..пак трябва да се връщаме в началото на темата..Обяснявам за последно: Ако физ. лице ,което е търговец по смисъла на Търговския закон, но не е регистрирано като едноличен търговец се облага като ЕТ.От линковете в първия пост се вижда,че според НАП требва да се регистрира и по ДДС ако изпълнява условията на чл.96.В последния линк съм посочил как се изпълнява условието по чл. 96 за фин. услуги.Дали е за дружество,ЕТ или физическо лице, което е търговец по смисъла на Търговския закон, но не е регистрирано като едноличен търговец в едно и също.
                      Всеки има глава на раменете,да си решава сам.Аз се рових 2 дена за да се избистри въпроса,а в резултат само оплюване.



                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение

                        Едно си баба знае,едно си баба бае...изтегли писмото на НАП от линка,разгледай отговора по т.4. Относно операциите с ценни книжа: и тогава коментирай.Според теб "Сумата от положителните разлики, определени за всяка конкретна покупко-продажба на ценна книга, намалена със сумата от отрицателните разлики, определени за всяка конкретна покупко-продажба на ценна книга" какво е,ако не е печалбата от тази дейност за определен период..
                        Същия текст го има и в чл.42,ал.3 от ППЗДДС,но там е само за извършваните като основна дейност финансови услуги (сделки) за покупко-продажба (обмен) на чуждестранна валута.Акциите не са споменати,но според практиката на СЕС този принцип се разпространява и в/у търговията с фин. инструменти изобщо.
                        мъка.ти чете ли или само постваш линкове. става дума за дружество
                        Last edited by nradev; 02.10.2017, 13:16.

                        Коментар


                        • модераторе, тази тема много се скапа, сложете един катинар, да се спре вече, грозна картина е - на първо място в инвестора
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            мъка мъка. големи инвеститУри а пък глупости дрънкат. регистрацията по ддс става на база продажби а не печалба. и за пред кой ще си доказвате дохода не разбрах. кой ще тръгне да ви пита за вашия мижав доход
                            Едно си баба знае,едно си баба бае...изтегли писмото на НАП от линка,разгледай отговора по т.4. Относно операциите с ценни книжа: и тогава коментирай.Според теб "Сумата от положителните разлики, определени за всяка конкретна покупко-продажба на ценна книга, намалена със сумата от отрицателните разлики, определени за всяка конкретна покупко-продажба на ценна книга" какво е,ако не е печалбата от тази дейност за определен период..
                            Същия текст го има и в чл.42,ал.3 от ППЗДДС,но там е само за извършваните като основна дейност финансови услуги (сделки) за покупко-продажба (обмен) на чуждестранна валута.Акциите не са споменати,но според практиката на СЕС този принцип се разпространява и в/у търговията с фин. инструменти изобщо.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nikon Разгледай мнение
                              Започнах темата,защото попаднах на цитираните писма и исках да изясня дали не нарушавам някакви закони.Не съм искал да плаша никого,а само да информирам другите инвеститори.Има и такива,които не се занимават с друго и търговията на БФБ им е основна дейност и единствения източник на доходи.Не всеки работи по трудов договор или в управител на ЮЛ.Има и такива,които са регистрирали ЕТ и оборота от акциите се сумира с оборота на ЕТто-трябва да имат това предвид.
                              За успокоение прочетете това писмо на НАП http://nraapp03.nra.bg/cms5/apps/wqreg/get/12690
                              То е по повод друго питане,но в него става ясно как се определя данъчната основа от доставката на финансови услуги,а именно: "Сумата от положителните разлики, определени за всяка конкретна покупко-продажба на ценна книга, намалена със сумата от отрицателните разлики, определени за всяка конкретна покупко-продажба на ценна книга" така,че в облагаемия оборот по чл.96 ал.2 ще се включи на практика печалбата от търговията с акции(т.2).Тази ДО се добавя към ДО по т.1 облагаеми доставки, включително облагаемите с нулева ставка,ако имате дейност като ЕТ или отдавате под наем имоти на фирма/и,но само ако основната ви дейност е търговия с акции на БФБ(или други фин. инструменти чрез брокер).Ако не е основна дейност,тази ДО не се включва към облагаемия оборот-ал.3 на чл.96.Така,че трудно някой може да влезе по ДДС-трябва да има над 50000 лв. печалба за 12 месеца.
                              Остава си обаче въпроса с чл.13,ал.5 и чл.26,ал.7 от ЗДДФЛ.Данък не се дължи,но ако попадате в горепосочената категория би трябвало да се води счетоводство и да се подава декларация.Това може да е проблем,ако искате да доказвате доходи от БФБ.
                              мъка мъка. големи инвеститУри а пък глупости дрънкат. регистрацията по ддс става на база продажби а не печалба. и за пред кой ще си доказвате дохода не разбрах. кой ще тръгне да ви пита за вашия мижав доход
                              Last edited by nradev; 02.10.2017, 12:40.

                              Коментар


                              • Започнах темата,защото попаднах на цитираните писма и исках да изясня дали не нарушавам някакви закони.Не съм искал да плаша никого,а само да информирам другите инвеститори.Има и такива,които не се занимават с друго и търговията на БФБ им е основна дейност и единствения източник на доходи.Не всеки работи по трудов договор или в управител на ЮЛ.Има и такива,които са регистрирали ЕТ и оборота от акциите се сумира с оборота на ЕТто-трябва да имат това предвид.
                                За успокоение прочетете това писмо на НАП http://nraapp03.nra.bg/cms5/apps/wqreg/get/12690
                                То е по повод друго питане,но в него става ясно как се определя данъчната основа от доставката на финансови услуги,а именно: "Сумата от положителните разлики, определени за всяка конкретна покупко-продажба на ценна книга, намалена със сумата от отрицателните разлики, определени за всяка конкретна покупко-продажба на ценна книга" така,че в облагаемия оборот по чл.96 ал.2 ще се включи на практика печалбата от търговията с акции(т.2).Тази ДО се добавя към ДО по т.1 облагаеми доставки, включително облагаемите с нулева ставка,ако имате дейност като ЕТ или отдавате под наем имоти на фирма/и,но само ако основната ви дейност е търговия с акции на БФБ(или други фин. инструменти чрез брокер).Ако не е основна дейност,тази ДО не се включва към облагаемия оборот-ал.3 на чл.96.Така,че трудно някой може да влезе по ДДС-трябва да има над 50000 лв. печалба за 12 месеца.
                                Остава си обаче въпроса с чл.13,ал.5 и чл.26,ал.7 от ЗДДФЛ.Данък не се дължи,но ако попадате в горепосочената категория би трябвало да се води счетоводство и да се подава декларация.Това може да е проблем,ако искате да доказвате доходи от БФБ.

                                Коментар

                                Working...
                                X